wróć do Akademia Wróżek


Kamienna moc cz. I

Świat, w którym żyjemy to ogromne pole energii. Cała przyroda - to co nazywamy materią ożywioną i nieożywioną - służy człowiekowi, otulając go bezpiecznym kokonem aury. A szczególnie silny i dobroczynny wpływ na człowieka mają kamienie. Przyjazne są nam kamienie wszelkiego typu i koloru. Zarówno te, które nazywamy szlachetnymi, rzadziej występujące oraz te półszlachetne. Nie trzeba dowodów na potwierdzenie dobroczynnego działania kamieni - wystarczy popatrzeć na drzewa w górach, które rosną na kamienistym podłożu. Ten wpływ ludzie znają i wykorzystują od wieków – zdobią się biżuterią z kamieniami, piją nalewki na kamieniach, kreślą i ryją na nich magiczne znaki. Zawsze jest to obecność przyjazna i wspomagająca.
Cała „kamienna społeczność” jest ułożona hierarchicznie: od króla zwanego diamentem (a po oszlifowaniu brylantem), przez dwór z rubinem na czele, cały sztab pomocników (szafirów, szmaragdów), po waleczne wojsko kamieni półszlachetnych oraz zwykłych polniaków czy rzeczniaków. W tej kamiennej społeczności jest jeden kamień, który zasługuje na szczególną uwagę, a jest nim DIAMENT HERKIMER
Kamień pochodzi z amerykańskiego hrabstwa Herkimer w stanie New York. Jest przeźroczysty, mieni się wszystkimi barwami (prawie jak diament po oszlifowaniu), często zawiera czarne przerosty, które spotkać można również w diamentach. Jego naturalny kształt bez szlifu jest łudząco podobny do brylantu. Każdy kryształ ma 18 płaszczyzn i 2 zwieńczenia, a jest tylko kryształem kwarcu. Twardością dorównuje diamentom (10 w skali Mosha , ma 7 w tej skali )
Kamień ten ma szczególne właściwości. Jest gładki i przyjemny w dotyku, ciepły. Jego aurę zobaczyć może prawie każdy. Wystarczy położyć kamień na białej kartce i wpatrywać się w niego. Już w tym momencie możemy poczuć jego moc, poprzez doznanie wyciszenia i ukojenia. Po chwili odczuć można lekkie mrowienie w tych częściach ciała, które są osłabione. A kiedy mrowienie zaczyna rozchodzić się po całym ciele, uciekają ciężkie myśli, napełnia nas optymizm. Kamień działa tak samo bez względu na wielkość. Gdy czujemy silny ból głowy lub innego organu, wystarczy przyłożyć Herkimer w tym miejscu, a ból osłabnie. Nalewka na herkimerze (najlepiej włożyć go do mineralnej lub źródlanej wody bez gazu, może być również zimna woda przegotowana, w litrowym szklanym pojemniku, i zostawić na całą noc) usuwa toksyny, likwiduje wypryski czy łupież. Taką nalewkę należy pić małymi łykami, wlewać do kąpieli, płukać włosy.
Swoje niezwykłe właściwości minerał ten ujawnia w całej pełni, gdy się z nim medytuje. Wówczas pojawiają się tak wyraźne wizje, jakby to była jawa. Gdy potrzebujemy rozwiązać jakąś życiową kwestię, należy wybrać spokojną porę, zapalić białą świecę i wpatrywać się w dłuższą płaszczyznę kamienia. Doznać można wówczas jasności myśli, zobaczyć w wyobraźni zakończenie sprawy. Efekt obcowania z kryształem zostaje na dłużej, bowiem wzmacnia się intuicja, człowiek ufa sobie, jest bardziej twórczy i radosny.


Ewa Kulejewska