wróć do Akademia Wróżek


Kim jest szeptuch?

Szeptuch leczy używając boskiej energii, w jego zaklęciach jest bardzo dużo odwołań do Boga, świętych, aniołów i archaniołów. Ludowi znachorzy kontaktują się z osobami zmarłymi prosząc je o pomoc w trudnych przypadkach, pomoc ta ma polegać na "zabraniu" choroby lub uroku.
Medycyna ludowa wyróżnia wiele rodzajów chorób tzw „urocznych”, kiedy to po odczynieniu uroku choroba ustępuje pozostawiając błogi spokój.

Jakimi metodami pracują znachorzy?


1. Spalanie lnu polega na odblokowaniu wszelkiego rodzaju zaburzeń w energii zastałej, rusza energię nisko osadzoną, leczy choroby dermatologiczne i zapalenia tkanek.
2. Przelewanie wosku w obrębie aury zbiera z niej „przestrach”, w odlewie wosku pokazuje się to, co było przyczyną lęku i niepowodzenia.
3. Toczenie popiołu jest niezastąpioną metodą w przypadku przewlekłych dolegliwości bólowych.
4. Przelewanie cyny z ołowiem (stosowane w niezwykle rzadkich przypadkach) uwalnia, między innymi, z "klątwy matki", której nie można zdjąć w żaden inny sposób.

Szeptuch zajmuje się również rytuałami miłosnymi i rytuałami pomagającymi zajść w ciąże. W swojej praktyce wykorzystuje bochenki chleba, ikony, wino, mleko, oliwę, własnoręcznie zbierane zioła i wiele innych przedmiotów, na które spuszczę zasłonę milczenia, gdyż nie o wszystkim można tu pisać.

 

Wróżbita Robert