wróć do Akademia Wróżek


Jak naturalnymi sposobami walczyć z łuszczycą

Łuszczyca jest powszechną chorobą dermatologiczną, cierpi na nią coraz więcej osób i charakteryzuje się okresami nawrotów i remisji. Poza czynnikami genetycznymi ważną rolę w jej powstawaniu odgrywają czynniki środowiskowe, takie jak niedoleczone infekcje bakteryjne, podrażnienia skóry, stres, niedobór snu oraz nieodpowiednia dieta.

Na łuszczycę nie istnieje w stu procentach skuteczny lek, z tu pomocą przychodzą zioła. Wrotycz - Tanacetum Vulgare. Wrotycz możemy spotkać prawie wszędzie, w Polsce jest niezwykle popularny, rośnie masowo w przydrożnych rowach, na łąkach, praktycznie wszędzie, osiąga imponujące rozmiary, zazwyczaj ponad metr wysokości. Jest to surowiec zapomniany i stosowany WYŁĄCZNIE zewnętrznie w postaci nafty wrotyczowej.

A teraz sposób jak taki lek samodzielnie przyrządzić w domu. Zbieramy piękne, dobrze rozwinięte kwiaty Wrotyczu, luźno układamy je w szklanej butelce i zalewamy naftą kosmetyczną podgrzaną do temperatury ok 40 stopni. Przez 14 dni przechowujemy szczelnie zakorkowaną butelkę w ciemnym i ciepłym miejscu. Po upływie dwóch tygodni zlewamy przez lnianą szmatkę naftę i wyciskamy kwiaty. Odstawiamy na kolejne 3 dni i ponownie filtrujemy np. przez filtr do kawy lub gęste płótno.

Tak przyrządzona mikstura złagodzi objawy łuski na owłosionej skórze głowy. Stosujemy ją raz na cztery dni, nakładając na 30 minut na włosy i skórę głowy starannie spłukujemy i myjemy włosy szamponem.

 

Wróżbita Robert