wróć do Akademia Wróżek


Cenny pierścień

Na hasło biżuteria, pojawiają się w naszej głowie obrazy pięknych kolii, długich i poskręcanych kolczyków, bogato zdobionych bransolet, oryginalnych broszek, pierścieni z wielkim osadzonym kamieniem, a dopiero na samym końcu po prostu obrączek. W dodatku wszystko to utożsamiamy z kobietami. Oczywiście w większości słusznie, ale biżuterie noszą też mężczyźni – np. łańcuszki ze znakiem zodiaku, bransoletkę z wygrawerowanymi szczęśliwymi liczbami, czy wreszcie sygnety. Możemy więc uznać, że noszenie biżuterii – zarówno przez panie i panów – jest dostępne obu płciom.
Pierścień Atlantów sam w sobie jest zagadką. Budzi wiele kontrowersji, wokół niego osnutych jest wiele legend, pobrzmiewają również echa nie odkrytych tajemnic. Znaleziony w Egipcie, nie przystający całkowicie do jego starożytnych korzeni, został uznany jako odnaleziona spuścizna ocalała z Atlantydy. Jego pierwotna wersja wykonana w kamionkowej glinie, w której wyrzeźbiony był symbol złożony z trzech umieszczonych na środku prostokątów, na których przedłużeniu, po każdej stronie, znajdowały się trzy kwadraty oraz trójkąt równoboczny. Prostokąty miały postać pół cylindryczną. Dzisiaj pierścienie te, wykonywane w ten sposób traktowane są jako amulety. Chronią przed złymi energiami, dobrze działają na organizm i psychikę ludzką. Dzięki nim, osoba staje się odporniejsza na choroby i czuje się znacznie lepiej.
Jednak moc pierścienia Atlantów ukryta jest również i powiązana z czasem oraz palcem na który go nakładamy. I tak m.in.:
• kciuk – zapalenie gardła, ból głowy, nerwica depresyjna
• wskazujący – działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, wzmacniające organizm
• środkowy – arytmia serca, nadciśnienie, bezsenność, zaburzenia seksualne
• serdeczny - skłonności do kataru i przeziębień, zapaleniu spojówek
• mały - dolegliwościach wątroby i pęcherzyka żółciowego, bólu ucha i zębów
Nosząc pierścień, musimy jednak pamiętać, że nie zastąpi on współczesnej medycyny, ale może ją wspomagać, tym samy dając większą szansę na wyleczenie.